10 Nieprzewidywalnych Momentów Polskiej Polityki

Jak wiemy polska polityka bywa nieprzewidywalna, tak jak nieprzewidywalne bywają riposty, czy różne nietypowe momenty… W dzisiejszym artykule chciałbym wam zaprezentować 10 ciekawych i gorących momentów z Polskiej polityki

1. Leszek Miller masakruje Żukowską

W roku 2020 Leszek Miller skomentował słowa Anny Marii Żukowskiej, która stwierdziła, że śmierć jednego z członków Trybunału Konstytucyjnego to klątwa dublera. Były premier SLD zripostował posłankę lewicy słowami: „W przypadku tej pani, milczenie nie jest złotem, jest szansą.”

2. Korwin masakruje „katolika”

W 2012 roku miała miejsce interesująca interakcja między jednym ze słuchaczy, który określał się jako katolik, a Januszem Korwinem Mikke, który zripostował słowa słuchacza mówiąc: „A pan jest mnichem, że nosi pan kaptur.”

3. Zaskakująca riposta Krzysztofa Bosaka

W 2020 roku, podczas kampanii prezydenckiej, Krzysztof Bosak był gościem programu Onet. W trakcie wywiadu, Bosak zripostował dziennikarza, mówiąc, że ten uległ stereotypom, blokując posła na Twitterze, który twierdził, że nie miał żadnych kpiarskich ani obraźliwych wypowiedz w stronę dziennikarza a mimo to, został zablokowany.

4. Korwin hajluje w europarlamencie

W 2015 roku Janusz Korwin mikke wywołał ogromną kontrowersje po tym jak postanowił zahajlować nazistowski gest w europarlamencie nawiązujący do hasła trzeciej rzeszy Jego gest miał na celu pokazać, że Unia europejska dąży do ujednolicenia wszystkiego, porównując tym samym unię z 3 rzeszą. Gest ten wywołał ogromną burzę na arenie międzynarodowej.

5. Konrad Berkowicz z wódką w sejmie

W roku 2021, podczas debaty w Sejmie na temat akcyzy, Konrad Berkowicz zaskoczył opinię publiczną niecodziennym gestem. W trakcie swojego wystąpienia krytycznie odniósł się do podniesienia akcyzy na alkohol. Na zakończenie swojej wypowiedzi Berkowicz sięgnął po butelkę przypominającą wódkę i postanowił symbolicznie wziąć z niej łyk, dodając, że Polacy po wypiciu wódki mają „finansowego kaca”

6. Konrad Berkowicz z jointem w sejmie

W roku 2021, poseł Berkowicz podjął kolejną niecodzienną akcję, która wywołała emocje w sieci. W trakcie swojego wystąpienia w parlamencie, zaskoczył wszystkich przynosząc na salę posiedzeń i prezentując jointa. Jego celem było zwrócenie uwagi na paradoks w polskim systemie karania. Berkowicz wskazywał na niezrozumiałą nierównowagę, gdzie za posiadanie niewielkiej ilości marihuany grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności a, za skandaliczne upicie małego dziecka przewiduje się jedynie do 2 lat. Poseł chciał ukazać absurd takiej sytuacji, podkreślając, że karanie za indywidualne zapalenie marihuany jest bezsensownie surowsze niż za drastyczne naruszenie dobrostanu dziecka.

7. Nietypowa poprawka posłów Konfederacji

Nietypowa poprawka złożona przez jednego z posłów konfederacji. Grzegorz braun w 2020 roku postanowili złożyć poprawkę, która brzmiała następująco. Żeby wszyscy byli zdrowi, piękni i bogaci, a Pani Minister Emilewicz, aby miała własny helikopter do rozrzucania pieniędzy nad Polską na każde wezwanie. Poprawka ta była oczywiście ironią w stronę nowego programu bonu turystycznego, kolejnego rozdawnictwa. Marszałek czytając poprawkę nie wytrzymała ze śmiechu.

8. Jachira wyrzuca sztuczne pieniądze w sejmie

W czerwcu 2022 roku miał miejsce protest posłów opozycji w Sejmie, której celem było wyrażenie sprzeciwu wobec drugiej kadencji prezesa Narodowego Banku Polskiego, Adama Glapińskiego. Podczas tego wydarzenia, posłanka Jachira wyróżniła się swoją działalnością. Z balkonów sejmowych rozsypała sztuczne pieniądze w postaci konfetti w kształcie banknotów. W odpowiedzi na to działanie, marszałek Elżbieta Witek ukarała parlamentarzystkę, argumentując, że naruszyła powagę Sejmu. Posłanka została wyprowadzona z sali obrad pod eskortą straży marszałkowskiej. Posłanka wyjaśniała swoje motywy przed dziennikarzami, mówiąc: „Rozsypałam konfetti w kształcie banknotów, aby pokazać, jak nadmierne drukowanie pustego pieniądza prowadzi do konsekwencji. Nie zgadzam się na to, żeby prezes Narodowego Banku Polskiego składał przysięgę na Konstytucję, jednocześnie ją łamiąc poprzez dodrukowanie 144 mld złotych. Adam Glapiński we współpracy z rządem PiS przyczynił się do najwyższej inflacji w kraju.”

9. Tajemnicza postać w sejmie

W lutym 2023 roku na sali plenarnej Sejmu pojawiła się tajemnicza osoba, która okazała się być asystentem posła Tadeusza Tomaszewskiego z Lewicy. Przez około pół godziny mężczyzna krążył po sali, zmieniając miejsca i robiąc zdjęcia. Incydent ten zwrócił uwagę wicemarszałka Sejmu, Piotra Zgorzelskiego, który zaznaczył, że niepowołane osoby nie powinny przebywać na sali plenarnej. W kontekście wydarzeń opisanych wcześniej, poseł Tadeusz Tomaszewski z Lewicy został oskarżony o okłamanie dziennikarzy. Po zidentyfikowaniu tajemniczego gościa na sali plenarnej Sejmu jako jednego z jego asystentów społecznych, poseł Tomaszewski najpierw twierdził, że był zaskoczony obecnością asystenta i nie wiedział, jak ta osoba dostała się na salę, a później po udostępnieniu nagrania, na którym poseł i asystent robią sobie zdjęcie na sali plenarnej, Tomaszewski przyznał, że widział asystenta i wziął z nim udział w fotografii.

10. Kłótnia posłów, Marszałek wkracza do akcji!

9 marca 2023 roku miała miejsce mocna sprzeczka między posłanką koalicji obywatelskiej a posłem Dobromirem Sośnierzem. W czasie debaty nad kontrowersyjnym projektem fundacji Kai Godek, poseł Dobromir Sośnierz z koła Wolnościowy skierował ostre słowa w stronę posłanki Małgorzaty Tracz. Posłanka twierdziła bowiem, że „nie istnieje coś takiego, jak instynkt macierzyński, a to wywołało ostrą reakcję Sośnierza. Po chwili do kłócących się polityków dołączył Paweł Krutul z Lewicy. Po krótkiej dyskusji marszałek witek postanowiła przyjść i rozdzielić posłów


10 Nieprzewidywalnych Momentów Polskiej Polityki

Na koniec mam dla was kompilacje 10 nieprzewidywalnych momentów polskiej polityki, zapraszam do oglądania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *