HIT! Laptop z programu LAPTOP PLUS w Lombardzie!

Jak informuje ministerstwo cyfryzacji platformie X (dawniej Twitter). Policja zabezpieczyła laptop z lombardu, który najprawdopodobniej został przekazany w ramach programu „Laptop dla ucznia”.

Program laptop plus

Zgodnie z ustawą o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, nowy rok szkolny 2023/2024 rozpoczął się 4. września. Zgodnie z tym prawem, do końca 2023 roku każdy czwartoklasista w szkołach podstawowych ma otrzymać osobisty laptop. Prezydent Andrzej Duda zatwierdził ustawę o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli 13 lipca. Ta ustawa nakłada obowiązek przekazywania laptopów corocznie, zaczynając od roku szkolnego 2023/2024, uczniom klas czwartych w szkołach podstawowych, zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Według informacji resortu cyfryzacji, w bieżącym roku planuje się dostarczenie 394 346 laptopów.

Laptop z programu rządowego w Lombardzie

Ministerstwo wyraźnie zaznaczyło, że od rozpoczęcia programu śledzi rynek oraz aukcje internetowe. Zapowiedziano stanowcze reagowanie na wszelkie nieprawidłowości. Ministerstwo podkreśliło, że opiekunowie czwartoklasistów, którzy otrzymali laptopy, nie posiadają prawa do ich sprzedaży.

Ziobro zaskoczenia… Laptop plus w lombardzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *