Trzaskowski przegrywa w SĄDZIE! Ws. propalestyńskiej demonstracji!

W czwartek 16 listopada Sąd Okręgowy w Warszawie podjął decyzję o unieważnieniu zakazu wydanego przez prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Zakaz ten dotyczył organizacji demonstracji, która miała być przeprowadzona pod hasłem „Ani jednej bomby więcej – wolna Palestyna”.

Propalestyńska demonstracja w Warszawie!

Według relacji mediów, około dwóch tysięcy osób miało zamiar wziąć udział w demonstracji o charakterze pro-palestyńskim. Organizatorzy zapowiedzieli, że głównym celem protestu będzie wyrażenie sprzeciwu wobec bombardowań Strefy Gazy oraz izraelskiej polityki okupacyjnej. Planowana demonstracja pod hasłem „Ani jednej bomby więcej – wolna Palestyna” jest zaplanowana na sobotę o godzinie 13:00 i ma ruszyć z placu Zbawiciela w kierunku ambasady Izraela w Warszawie. Uczestnicy zamierzają przemaszerować ulicami Nowowiejską i Krzywickiego.

Bezpieczeństwo na marszu? Trzaskowski…

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, pierwotnie zakazał organizacji zgromadzenia ze względów bezpieczeństwa, twierdząc, że zmiana trasy przez organizatora nie wykluczała ryzyka zakłóceń porządku publicznego. Jednak sąd unieważnił tę decyzję, stwierdzając, że nie podziela obaw władz miasta i policji co do bezpieczeństwa planowanej demonstracji pro-palestyńskiej na terenie ciasnych uliczek dzielnicy Ochota. Prezydent Trzaskowski zaakceptował decyzję sądu, podkreślając jednocześnie potrzebę czujności policji, aby zapobiec ewentualnym niebezpiecznym incydentom. Podkreślił również, że najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom demonstracji oraz mieszkańcom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *