Zaskakujące zachowania Grzegorza Brauna

Grzegorz Braun przerywa wykład Jana Grabowskiego

30 maja 2023 roku w niemieckim instytucie historycznym doszło do niecodziennej sytuacji, Grzegorz Braun przerwał wykład profesora Jana Grabowskiego niszcząc sprzęt.

Na portalu X (dawniej twitter) Poseł Konfederacji Grzegorz Braun tak tłumaczył swoje wkroczenie do akcji.

Jan Grabowski to polsko-kanadyjski historyk specjalizujący się w badaniach nad Holocaustem. Wielu ludzi twierdzi, że jego działalność jest szkodliwa dla Polaków, ponieważ obwinia ich za tragedię Holokaustu. Krytycy zarzucają mu również atakowanie Instytutu Pamięci Narodowej… W licznych wywiadach Jan Grabowski wypowiadał się nieprzychylnie o Polakach, sugerując na przykład, że „w każdej likwidacji getta Polacy brali udział”. Tego typu wypowiedzi wywołały kontrowersje i budziły sprzeciw wśród niektórych osób, stąd też to zachowanie posła, który nie wytrzymał i postanowił przerwać mu wywiad.

 

Grzegorz Braun wyprasza policje podczas szaleństwa…

W dniu 6 stycznia 2021 roku doszło do niecodziennego incydentu. Poseł Grzegorz Braun, za pomocą połączenia internetowego ze swojego komputera, skutecznie przekonał policję, która była na kontroli przeprowadzanej przez Sanepid w restauracji, by opuścili lokal. Poseł Konfederacji zastosował sprytną taktykę, informując funkcjonariuszy, że wszyscy obecni w lokalu zostali zaproszeni jako członkowie zespołu parlamentarnego do współpracy i tym samym poprosił policjantów o opuszczenie restauracji, aby nie zakłócali pracy zespołu parlamentarnego. Po krótkiej rozmowie, policja opuściła lokal.

Warto uwzględnić fakt, że kontrola policji miała miejsce ze względu na naruszenie przepisów dotyczących pandemii. W tym okresie obowiązywały różne ograniczenia, w tym zakaz wpuszczania gości do środka restauracji. Kontrola przeprowadzana przez policję we współpracy z Sanepidem miała na celu monitorowanie i egzekwowanie tych przepisów, przez wielu określanych jako bezprawne i sprzeczne z polską konstytucją.

 

Grzegorz Braun pacyfikacja siedziby PKW

W 2015 roku miała miejsce pacyfikacja siedziby PKW (Polskiej Komisji Wyborczej) podczas protestu, gdzie uczestnicy domagali się dymisji członków Komisji ze względu na zarzuty o nieprawidłowości w działaniu. Grzegorz Braun, będący uczestnikiem protestu, nie zastosował się do poleceń policji i nie opuścił miejsca demonstracji. W rezultacie, po krótkim czasie, został zatrzymany przez funkcjonariuszy, którzy go usunęli z miejsca protestu.

 

Grzegorz Braun blokuje mównice sejmową

Krótko po wyborach w 2019 roku Grzegorz Braun zablokował mównicę, na której pierwotnie miał zabrać głos Premier Mateusz Morawiecki. Wcześniej, jednak Braun złożył formalny wniosek, którego nie przyjęła Marszałek, próbując jednocześnie przekonać posła, że jego działanie zakłóca przebieg obrad i powinien opuścić mównicę. Pomimo tych próśb, Braun nie zgadzał się opuścić miejsca przemówienia. Sytuację rozwiązał Janusz Korwin-Mikke, który po krótkim czasie podszedł do posła Brauna i grzecznie poprosił go o opuszczenie mównicy. Dopiero wtedy Braun ustąpił i zaprosił Premiera Morawieckiego do zabrania głosu. Ten gest wywołał w sali niewielką falę śmiechu.

 

Ostre słowa Grzegorza Brauna…

Grzegorz Braun jest znany ze swojej bezpośredniości i dosadności w wypowiedziach. Nie boi się mówić tego, co myśli, i wyraża swoje opinie otwarcie. Przykładem tego było jego stanowisko dotyczące widzenia baneru z napisem… lub ostre słowa do niedzielskiego…

 

Grzegorz Braun nie założył maseczki

Grzegorz Braun był jedynym posłem, który ani razu nie założył maseczki podczas pandemii. Przez co Na podstawie regulaminu sejmu został on kilkukrotnie wykluczony z posiedzenia sejmu. Jego zachowanie pokazuje tym samym, że mocno trzyma się swoich poglądów.

Na koniec mam dla was kompilacje zaskakujących zachowań Grzegorza Brauna, zapraszam do oglądania 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *