Najbardziej Kontrowersyjne Momenty Sylwii Spurek

Sylwia Spurek znana jest ze swoich nietypowych i kontrowersyjnych poglądów. Jako weganka często wyraża sprzeciw wobec jedzenia mięsa czy produktów z pochodzenia zwierzęcego. Dodatkowo, aktywnie uczestniczy i debatuje na ten temat. W dzisiejszym artykule przedstawiam wam 7 momentów, które wywołały największe kontrowersje…

 

Sylwia Spurek: Robert Makłowicz jest radykałem?

Europosłanka Sylwia Spurek wyraziła swoje kontrowersyjne zdanie na temat Roberta Makłowicza. W jednym z wywiadów dla „Gazety Wyborczej” ostro skrytykowała znanego kucharza i restauratora. Zaznaczyła, że dla niej to Makłowicz jest radykałem. Wyraziła również swoje przekonanie, że za każdym ujęciem z telewizyjnego programu Makłowicza kryje się śmierć jakiegoś zwierzęcia, co powinno być bardziej uznawane za publiczną kwestię, związane z cierpieniem zwierząt i katastrofą klimatyczną.

 

Sylwia Spurek zakazuje jedzenia kanapek z jajkiem

Europosłanka Sylwia Spurek znalazła się w centrum uwagi po opublikowanym artykule w 2021 roku w „Newsweeku”, który rzucił światło na jej relacje z pracownikami oraz na osobliwy zakaz w miejscu pracy.
Według źródła współpracownicy nie wytrzymywali zbyt długo z europosłanka. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych elementów był zakaz jedzenia kanapek z jajkiem. Pracownicy opisali, jak europosłanka łączyła swoje preferencje żywieniowe z miejscem pracy, co wywoływało wśród nich kontrowersje. Spurek broniła swojego stanowiska pisząc: Jako pracodawczyni nie mam prawa pytać o to, czy ktoś je zwierzęta. Natomiast jeśli ktoś umawia się ze mną na kolację i pyta, czy nie będzie mi przeszkadzało, gdy zamówi steka, to odpowiadam, że owszem, będzie. Nie mogę dawać takiej osobie komfortu, że zadawaniem cierpienia zwierzętom dla własnych zachcianek jest ok.

 

Krowy są gwałcone? Sylwia Spurek..

Europosłanka była w centrum kontrowersji po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu z twórcą kanału Pyta.pl na YouTubie w 2019 roku. W trakcie tego wywiadu Spurek wypowiadała się kontrowersyjnie na temat przemysłu mleczarskiego i hodowli krów. W wywiadzie Spurek wyrażała przekonanie, że krowy są zapładniane, aby mogły produkować mleko, co według niej stanowi formę gwałtu. „Z mlekiem nie jest jak z moczem, nie daje się bez przyczyny. Krowy są gwałcone, żeby zostać zapłodnione, żeby mogły urodzić, żeby mogły dawać mleko. Żadna krowa, tak jak żadna kobieta, nie daje mleka po prostu.” – tłumaczyła. Bloger stwierdził w pewnym momencie, że „nie każda krowa musi być zgwałcona, żeby dawać mleko”. Po tym stwierdzeniu, Spurek przerwała rozmowę. Cały materiał był nagrywany w formie ironicznej, aby wyśmiać postulaty proponowane podczas kongresu kobiet w 2019 roku.

 

Sylwia Spurek chce zamknięcia barów mlecznych?

Sylwia Spurek, znana z kontrowersyjnych pomysłów, podjęła kolejną drażliwą inicjatywę, sugerując zamknięcie barów mlecznych na rzecz dotowanych barami wegańskimi. Jej radykalny postulat o likwidacji tradycyjnych miejsc spożywania mlecznych produktów i wycofaniu dotacji dla hodowli zwierząt wywołał obawy o swobodę wyboru konsumentów i destabilizację branży rolniczej. Do likwidacji jest program „Szklanka mleka” w szkole, ale również bary mleczne w obecnej formule. Dopłacać powinno się do barów wegańskich, które oferują zdrową i etyczną żywność. Musimy zacząć wycofywać dotacje do uprawy pasz i hodowli zwierząt, zakazać reklamowania produktów odzwierzęcych. Musimy też wprowadzić mechanizmy wspierające rozwój branży produktów wegańskich – dodała.

 

Zakaz mleka w szkole? Sylwia znowu szokuje…

Podczas październikowego szesnastego Kongresu Kobiet Spurek wygłosiła ostre stanowisko na temat programu „Mleko w szkole”. Zdaniem eurodeputowanej rozdawanie dzieciom krowiego mleka w szkole to…. „indoktrynacja” Państwo nie edukuje, a wręcz indoktrynuje, dając każdemu i każdej, tę tak zwaną szklankę mleka, bo są specjalne programy, które powodują, że każde dziecko musi dostać szklankę mleka w szkole. Czyli to jest po prostu indoktrynacja od małego… Twitterowy profil Funduszu Promocji Mleka zwrócił Spurek uwagę, że program „Mleko w szkole” jest dobrowolny, obejmuje tylko klasy 1-3, a także jest połączony z promocją spożycia owoców i warzyw. Jak możemy przeczytać Sylwia Spurek głosi mocno kontrowersyjne poglądy…

 

Kontrowersyjne postulaty Sylwii Spurek

w 2021 roku Sylwia Spurek zszokowała swoimi postulatami, które ogłosiła na twitterze. Ogłosiła je jako piątka dla zwierząt….

Do kwestii zakazu łowiectwa i wędkarstwa odniósł się poseł lewicy, Maciej Gdula, który nie był przekonany czy jest to dobry pomysł.

Na to zareagowała Europosłanka pisząc.

W tym przypadku możemy zobaczyć, że radykalne poglądy Sylwii Spurek nie są akceptowane nawet wśród lewicy. Jej kontrowersyjne wypowiedzi i nietypowe postulat wywołują liczne reakcje, a nawet doprowadziły do jej opuszczenia partii Wiosna. To pokazuje, że jej stanowisko może być zbyt radykalne dla wielu osób, nawet tych o zbliżonych politycznych przekonaniach.

 

Lewica Kiełbaski z grilla i Sylwia Spurek

Podczas lata 2023 roku, lewica zdecydowała się przyciągnąć swoich wyborców organizując imprezę z kiełbaskami z grilla. Jednak zbulwersowana tą inicjatywą, Sylwia Spurek wyraziła swoje oburzenie na Twitterze.

Sylwia Spurek wywołuje kontrowersje swoimi ekstremalnymi i nieprzemyślanymi poglądami. Jej radykalne postulaty, takie jak zakaz hodowli zwierząt, zamknięcie barów mlecznych czy inne zakazy, zdają się być pozbawione zdrowego rozsądku i ignorują rzeczywistość ekonomiczną oraz praktyczne aspekty związane z rolnictwem. Jej podejście do tematu żywienia i hodowli wydaje się być mocno ideologiczne, a nie oparte na rzetelnej wiedzy naukowej, prezentując swoje radykalne postulaty i wywołując ciągłe kontrowersje, zdaje się utopić w swojej własnej ideologicznej naiwności. Sami posłowie lewicy nie bywają przychylni
co do radykalnych postulatów europosłanki… A wy co o niej sądzicie? Podzielcie się swoją opinią w komentarzu… Na koniec artykułu mam dla was Film o Kontrowersjach Sylwi Spurek:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *