To pierwsze Orędzie Szymona Hołowni

W czwartek, Marszałek Sejmu Szymon Hołownia wygłosił orędzie, w którym podkreślił, że dzięki głosom i rekordowej frekwencji 15 października Sejm X Kadencji posiada najmocniejszy mandat w historii. W tym tygodniu parlamentarzyści postanowili powierzyć mu zaszczytną rolę marszałka Sejmu. Hołownia wyraził wdzięczność za zaufanie wyrażone w głosowaniu, podkreślając, że stanowi to dowód na stabilność nowej większości w parlamencie.

Bezpieczne zmiany Hołowni?

Marszałek Hołownia zapowiedział, że planuje wprowadzać zmiany, ale zaznaczył, że będą to bezpieczne modyfikacje. Bardzo zależy mu na otwarciu Sejmu na dialog z ludźmi pełniącymi istotne funkcje dla Polaków, niezależnie od ich przynależności partyjnej. Wyraził chęć wysłuchania osób, których głos w ostatnich latach nie był odpowiednio uwzględniany.

Marszałek Sejmu, Szymon Hołownia, podziękował również profesorowi Adamowi Strzemboszowi za wczorajszą rozmowę na temat naprawy praworządności, zaznaczając konieczność poszanowania konstytucji i uwzględnienia korzyści dla obywateli. Wyraził zamiar spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą, aby podkreślić pilną potrzebę utworzenia rządu, który skupi się na realnych problemach Polaków, takich jak obniżenie kosztów życia i zapewnienie bezpieczeństwa.

Jakie plany ma nowy Marszałek Sejmu Szymon Hołownia?

Hołownia przedstawił również swoje plany na najbliższy czas. Zapowiedział spotkanie z rzecznikiem praw obywatelskich w celu omówienia udziału zwykłych obywateli w pracy Sejmu. Wyraził wdzięczność dla przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej za sprawne przeprowadzenie wyborów i omówił potrzebne zmiany w Kodeksie wyborczym, szczególnie związane z usprawnieniem głosowania Polaków mieszkających za granicą. Marszałek Sejmu wyraził także niecierpliwość co do możliwości spotkań z obywatelami w różnych częściach Polski.

Marszałek sejmu podkreślił, że w nadchodzących latach spory polityczne będą nieuniknione, ale celem marszałka jest poprawa jakości debaty i ustawodawstwa Sejmu. Hołownia chce, aby za dwa lata Sejm był postrzegany jako wzór kultury w relacjach politycznych, a nie ich zaprzeczenie. Hołownia zakończył orędzie, wyrażając nadzieję, że polityka zacznie dawać ludziom nadzieję na normalność i poprawi jakość życia.

Pierwsze Orędzie Szymona Hołowni Całość:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *